Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
482 posty 1354 komentarze

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Pokaż mi swoją kamienicę, a powiem ci kim jesteś

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do skreślenia tych kilku słów sprowokowało mnie życie, samo życie i nic więcej.

Żadna tam abstrakcja, czy fikcja literacka potrzebna tekściarzom do osiągnięcia celu – zainteresowania czytelnika umiejętnością tworzenia dzieła mniejszego, czy odwrotnie.

Wystarczy włączyć telewizor, otworzyć radio i już wiadomo o co kaman, co kto wziął a kto komu dał. Nieważne ile, bo tego tyle co kot napłakał albo i mniej. Co nam zostaje oprócz rozdziawionych jap?
Zdziwienie i podziw, że jednak się da, że żadne tam „nie kradnij” tylko prywatyzuj.

KOMENTARZE

 • @Autor
  W końcu załapałem: siódme nie prywatyzuj!
  Pozdrawiam
 • @Wiktor Smol
  Mieli postawić i postawili .Pozdrawiam. :) https://odyssynlaertesa.files.wordpress.com/2015/02/polska-na-gc582owie-andrzej-krauze.jpeg
 • Zdziwienie i podziw, że jednak się da, że żadne tam „nie kradnij” tylko prywatyzuj..
  .
  Przyczyną jest dążenie do wygodnego życia.

  Nauczyciele i ludzie zaufania publicznego nie idą równolegle z postępem techniki, bo wygodniej nic nie robić i udawać,, że się nie widzi szybko znikającego majątku Polaków.

  Co nam zostaje oprócz rozdziawionych jap? -- Zawsze w ostatniej chwili okrzyk taki jak w kokpicie samolotu TU 154 " O kur..a!!.

  Zmiana starego systemu jest potrzebna wyjaśnia GPS.
  http://m.neon24.pl/29d3e3d69e356d65e0f79c44ebb0f26d,12,0.jpg
  http://gps65.neon24.pl/post/136688,prawda-pierwotna.
 • @Repsol 21:12:02
  Prawdziwe jaja to są w Krakowie. To jest dopiero góra lodowa, chociaż może kasa nie taka jak w stolycy, ale tutaj jest złodziej na złodzieju.

  Seria przypadkowych (?) zdarzeń

  Mieszkańcy mówią, że nie drążyliby sprawy nabycia majątku, gdyby nie zaszokowały ich "dziwne działania urzędników"

  Prokuratura w Krakowie Podgórzu odmówiła wszczęcia śledztwa "w sprawie wyłudzenia nieruchomości" w krakowskiej Górce Narodowej. O zbadanie, w jaki sposób cenne działki zostały - za ułamek wartości - przejęte przez znaną rodzinę Likusów, poprosili organa ścigania właściciele sąsiednich posesji. Ich zdaniem, dzieją się tam "rzeczy co najmniej dziwne".

  Chodzi o przedwojenny majątek rodziny Buszczyńskich, na terenie którego działała Stacja Hodowli Roślin. Część terenu została nabyta przez byłych pracowników upadłej stacji - są oni obecnie właścicielami 127 działek, resztę przejęła Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Opolu, reprezentowana przez Gospodarstwo Administracyjno-Handlowe w Tarnowie.

  Trzy lata temu do agencji zgłosiła się spadkobierczyni dawnych właścicieli Górki - Aniela Buszczyńska. Jak wynika z dokumentów - w dwóch transakcjach: 12 sierpnia 2003 i 20 grudnia 2004 roku - kupiła od ANR blisko 6 hektarów atrakcyjnych terenów - z zabudowaniami dawnego pałacu, parkiem i zapleczem gospodarczym. Zapłaciła w sumie ok. 575 tys. zł, 15 procent rynkowej wartości, bowiem - jako spadkobierczyni - skorzystała ze stawek preferencyjnych. Zgodnie z ustawą z 1991 roku - o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa - miała prawo pierwokupu dawnych rodzinnych włości.

  Zarówno lokatorzy sprzedanych przez agencję zabudowań, jak i sąsiedzi odzyskanego przez Anielę Buszczyńską majątku byli zdumieni, że starsza, schorowana, a przede wszystkim uboga kobieta (która zresztą rychło po ostatniej transakcji zmarła) znalazła pieniądze na odkupienie majątku.

  - Nie zdążyliśmy się nad tym zastanowić, gdy w księgach wieczystych pojawili się nowi właściciele: członkowie znanej rodziny Likusów - opowiada Henryk Kruszyński, jeden z autorów doniesienia do prokuratury.

  Napisał m.in.: "Dawni pracownicy (...) mają uzasadnione podejrzenie, że w trakcie tej transakcji popełnione zostało przestępstwo".

  Podgórska prokuratura po półrocznym badaniu sprawy odmówiła wszczęcia śledztwa. Mł. asp Renata Olender z polecenia prokuratury wnikliwie sprawdziła transakcje Anieli Buszczyńskiej i uznała, iż nie doszło do przestępstwa.

  Mieszkańcy mówią, że nie drążyliby sprawy nabycia majątku przez Likusów, gdyby nie zaszokowały ich - jak twierdzą - "dziwne działania urzędników w sprawie drogi biegnącej od ul. Siewnej do ul. Górnickiego".
 • @@@!
  http://m.salon24.pl/85297f7312d97e453e104d613a1d328b,750,0,0,0.png Mafia w państwie, państwo w mafii? Co może łączyć agenta CBA, mafię pruszkowską, prezesa ITI i Pierwszą Prezes SN? Do 16.12.2016 r. wydawało się, że absolutnie nic. Niespodziewane i szokujące informacje przekazane mi 16.12.2016 r. przez Artura Moryca, emerytowanego agenta specjalnego CBA, nie tylko, że zachwiały wcześniejszy pogląd, ale wymuszają także formalną reakcję Zbigniewa Ziobro, Prokuratora Generalnego, jak i Mariusza Kamińskiego, Ministra Koordynatora ds. służb specjalnych. http://trustandcontrol.salon24.pl/742998,mafia-w-panstwie-panstwo-w-mafii
 • @Repsol 21:12:02
  Teraz prokuratura z Warszawy powinna zająć się reprywatyzacją kamienic w Opolu oraz we Wrocławiu. Wyjaśnić w jaki sposób 3-ch niemiaszków z Dupkiewiczem, nabyło kamienicę na Placu Solnym we Wrocławiu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY