Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
478 postów 1349 komentarzy

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Kalejdoskop wcale nie kulturalny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kwiecień plecień co przeplata trochę wojny trochę … tru(m)pa.

Donald zamiast obiecywanego „osuszania bagna z globalistów” decyzją o ataku na lotniczą bazę w Syrii dolał do tego „bagna” gnojowicy – żre się to wszystko, kłębi jak w żmijowym gnieździe.

Akt pierwszy scena pierwsza. Karta wojny została rzucona na stół „pokojowych rokowań” w przedpokoju burdelu zarządzanym przez nieznane istoty pozaziemskie w śmiesznych nakryciach głowy.

Myślę, że już teraz ickowe tuzy od mieszania w kotle wojny śmiało, bez żadnego się ociągania mogą zgłosić kandydaturę Donalda Trumpa do pokojowej nagrody Nobla.

Nasz nietuzinkowy prezydent poparł ten akt amerykańskiej agresji na państwo, z którym USA nie znajduje się nawet w stanie wojny. Polska od jakiegoś czasu miesza się w nieswoje sprawy tym samym przynależy do Międzynarodowej Bandy Awanturników spiskujących przeciw pokojowi w różnych regionach światach i, jak to zawsze bywało, w chwili ostatecznej zostanie znowu sama.

No, ale skoro tak chcą wyznawcy synagogi Nożyków, to mówi się trudno i… czeka na wojnę.

Niepokojące są dwa aspekty tej sprawy. Mianowicie.
USA od czasów zakończenia II WŚ przegrała wszystkie wojny i wojenki, które otworzyła i brała w nich udział. I, co jest rzeczą naturalną, wszędzie gdzie żołnierze USA demolowali lokalny ład i porządek niszcząc wszystko i grabiąc co tylko się dało budzili chęć zemsty. I jeśli do tego dodamy sławetne CIA, które (wcale nie potajemnie) finansuje rozmaite organizacje terrorystyczne, a jeśli trzeba to je zakłada, to tylko czekać, jak „psy wojny spod czarnej flagi” otworzą akt terroru w Polsce.
I to będzie ciągle akt pierwszy, ale scena druga.

Czy jest jakiś pozytyw z otwarcia wojny na szerszą skalę? – nie mam na myśli ogólnoświatowej wojny jądrowej. Tak myślę, i mam tego pewność, że spekulanci, których nie wiadomo dlaczego nazywa się strategami od tego czy tamtego w takim szerszym otwarciu konfliktu mocno się przeliczą.

To, że specjaliści od tworzenia Nowego Porządku Świata, nie biorą pod uwagę, że w ogólnym zamieszaniu i chaosie wywołanym lokalną wojną, taka jak np. w Syrii, są grupy ludzi nie związanych w żaden sposób z międzynarodową mafią przestępczą (NWO) i ci ludzie mają odpowiednią wiedzą i możliwości (wiemy gdzie mieszkasz) i tym razem sami osuszą bagno z żmijowego rodu tym samym odcinając zbrojne ramie od głowy.

To, że dotychczasowy system prawny i polityczny ulega erozji nie ulega żadnej dyskusji. W miejsce starego przyjdzie nowe, ale bez korzeni i zepsutej głowy. Rękę z kijem, czy karabinem można w każdej chwili skierować przeciw tym, którzy dotąd tą ręką machali.

Czasem w królewskiej grze trzeba poświęcić  króla i hetmana, aby partię ostatecznie wygrać. Tym łatwiej poświęcić jedną z tych ważnych figur (a nawet obie)  skro na planszy znalazły się jedynie w roli figurantów.

KOMENTARZE

 • Witaj
  ...Dudłaj w swoim wazeliniarstwie przekroczył Rubikon...\Polska ma problem, bo pomruki z Waszyngtonu słychać, że nasze latające strucle F-16, za które zapłaciliśmy jak za woły mają tam misję rozpoznawczą, a przecież powinny mieć bojową...minister wojny zrobi wszystko, co potrzebne, aby waszyngtońskie gołąbki pokoju były ukontentowane...sytuacja bardzo się pogorszyła...

  a Duda stracił szansę, żeby siedzieć cicho...pozdr
 • Autor
  //No, ale skoro tak chcą wyznawcy synagogi Nożyków, to mówi się trudno i… czeka na wojnę.//

  No, to nie gratuluję...
  To może dokłuję jeszcze szpilą:
  https://www.youtube.com/watch?v=S8Sg2FzNfIY
  (UWAGA: film dla ludzi o mocnych nerwach - lub po prostu dla lemingów!)
 • @Katana 11:25:12
  Chcą dobrze - prowokują innych by iść pod prąd wobec tego skurwysyństwa, które uskuteczniają...
 • Światem rządzi mamona
  tj. ci od Nożyków, którzy wzięli sobie monopol na drukowanie piniądza. Trump jako byznesmen rozumie potrzeby koncernów, w tym zbrojeniowych. Nie po to produkują, aby nie sprzedawać, magazyny i tak pełne. W Polsce nie ma rządu tylko zarząd. Prezydent i tak praktycznie nie jest potrzebny, bo to wydatek podatników na utrzymanie armii urzędników Kancelarii i jego samego, kompetencje żadne, póki co wsławił się wożeniem pieniędzy podatników na Ukrainę, zapalaniem świec hanukowych i służalczym stosunkiem do każdego, nawet najgłupszego posunięcia Brata Sama, u którego rządzą bliżni jego małżonki. A propos bliżnich - w chrześcijaństwie to każdy potrzebujący pomocy, w talmudzie to Żyd nawet niewierzący, prócz tego który się nawrócił na chrześcijaństwo. Żona Komorowskiego też ma bliżnich od Nożyków, nawet rodzinę w Izraelu. Nasza aktualna pierwsza dama czuje wstręt do katolicyzmu, co zamanifestowała brakiem udziału w uroczystości pod nazwą koronacja Chrystusa na króla Polski. Za to małżonek prezydent wziął udział razem z nią w prezentacji Dody z gołym tyłkiem, co z uciechą zanotowały pudelki itp. Widać kto tam rządzi.
 • Jest power
  Jeden gazociąg amerykański z Arabii Saudyjskiej przez Turcję do Europy, drugi Rosyjski z Iranu do syryjskich portów nad Morzem Śródziemnym. Gazociągi nie mogą się krzyżować i o to chodzi. Inaczej Amerykanie w żaden sposób nie byliby zainteresowani obroną demokracji czy praw człowieka w Syrii, a tak to są. Najmniej chodzi o Asada, ale ofiara i zrzucanie winy na kogoś musi być. Tu nie ma dobrych i złych, tu są tylko i wyłącznie interesy. No i też lobby producentów broni, oni też są żywo zainteresowani żeby się coś działo
  A płatni propagandyści /tzw. dziennikarze/ dalej w/g wytycznych. Gdy oglądamy obrazki z wojny i się wzruszamy to pamiętajmy że jesteśmy manipulowani ,żeby stanąć po jednej ze stron, czyli jak zwykle: zabite dzieci, kobiety, starcy i zwierzęta w zoo uwięzione w klatkach.
  Następny noblista rośnie, jak napisałeś.5*

  pozdr
 • otwarta wojna w Syrii zdaje się dobiegać końca;
  Głowne cele narzucone przez finansowych grandziarzy dążących do kolejnego przemeblowania świata, a dotyczące Syrii, zostały w zasadzie spełnione:
  - wprowadzić chaos na wiele dziesięcioleci,
  - cofnąć ekonomicznie kraj o dziesięciolecia,
  - zniszczyć jedność narodową,
  - skonfliktować z sąsiadami,
  - wyekspediować miliony uchodźców do Europy,
  - dać zarobić firmom zbrojeniowym i najemnikom,
  - położyć łapę na artefaktach byłych cywilizacji, które ukazują całkiem inną od oficjalnej historię ludzkości.
  Pozostało pozbycie się leadera, który przez wiele lat (jaki był to był) ale jednoczył naród i dawał stabilizację. Ci sami, którzy "wykryli" BMR w Iraku, zawalili WTC, odstrzelili po 50 osób z obu zwaśnionych stron na majdanie teraz użyli sarinu aby ukazać że bestia Assad jednak już bez opelacyjnie musi odejść. Gdy Trump rzuci parę "toporków" na pałac prezydencki Assada i jego kwaterę prywatną zabijając wszystkich z nim związanych to pies z kulawą nogą nie zaprotestuje.
  ISIS, Alkaida i inne koncesjonowane organizacje eadykałów islamskich będą potrzebne niebawem do realizacji podobnego scenariusza w Iranie. Putin na prośbę grandziarzy pomógł wyprowadzić z Syrii gazy bojowe, które w chaosie mogłyby się gdzieś zapodziać i potem zostać odkorkowane np. w Izraelu. Assad zapewne zdaje sobie sprawę że Putin mu nie pomoże gdy już będą go wlekli jak Hussajna czy Kadafiego. Zlecenie na niego mogą odwołać tylko grandziarze, z którymi Putin robi geszefty.
 • @Nibiru 23:47:56
  "Assad zapewne zdaje sobie sprawę że Putin mu nie pomoże gdy..."

  Dlaczego Twoim zdaniem robi to do tej pory?

  Uprzejmości
 • @ Autor
  Oczywiście daję 5*

  Ale muszę się przyznać, że nie wiem o co chodzi z tym atakiem.
  OK - dla USA kwota parudziesięciu dolców za pociski to pikuś - sami je drukują. Dla koncernów je produkujących to też pikuś, bo pewnie więcej dają na... "lobbing" ;-) Efekt ich wystrzelenia praktycznie żaden - lotnisko już działa...
  Więc o co chodzi?

  Ale przyznam się, że jak się tylko dowiedziałem o ataku to nogi mi się ugięły- już jest lepiej.

  Więc jak to jest?
 • @Katana 11:25:12
  Kiedyś mnie Marian w dwóch słowach naprostował z ZUSem - nie wiem co mu się teraz w głowę stało. O pastorze szkoda pisać - chyba jest teraz prowadzącym dla Mariana.
  Do Euniki mam chyba słabość - jest obłędna - nawet jak bredzi...

  Ukłony
 • @Jasiek 01:45:25
  No jakto dlaczego? Putin nie słynie z pomocy swym sojusznikom. Nie pomógł Miloszewiczowi, Hussainowi, Kadafiemu, Chavezowi, Janukowycza trzyma jakby internowanego, lub na organy :-). Mówiło się nawet że może Snowdena dać w prezencie Trumpowi :-) Nie wspomaga w żaden sposób bliskich ideologicznie reżimów Kuby, Korei Północnej, Wenezueli. Zaufał byś mu?
 • @Nibiru 03:22:10
  "Nie wspomaga w żaden sposób bliskich ideologicznie reżimów Kuby, Korei Północnej, Wenezueli."

  Zaraz, zaraz ;-) Z tą ideologiczną bliskością to nie miałbym takiej pewności. W BRICS jest ona nieco bliższa i też jakoś dolara obalić do końca nie mogą. A ponadto obszarowo FR może i coś znaczy, ale ekonomicznie to kraj wielkości.... Polski? Holandii? Francji? Chyba jakoś tak. Więc zbytnich możliwości projekcji własnego widzimisię nie posiadają. Myślę, że pomoc Syrii i jakieś tam wspieranie Donbasu to dla nich w obecnej sytuacji i tak dużo. Tak myślę. Bardzo się mylę?

  Gorące pozdrowienia.
 • @Jasiek 04:04:58
  Właśnie, już postronni obserwatorzy mają problem ze zdefiniowaniem agendy Rosji, a co dopiero jakieś rzekomo sojusznicze kraiki, które z braku innych opcji próbowały przytulić się do Rosjii. BRICS (oparty na standardzie CEGŁY :-)) jest jak na razie fikcją ekonomiczna, gdyż i tak wszystkie operacje ekonomiczne podwiązane są do USD. BRICS i Yuan przygotowywane i testowane są na okres gdy Europa, Ameryka i Rosja objęte będą pożogą wojenną. Rosja przy swym niewykorzystanym gigantycznym potencjale eksploatowana jest niemiłosiernie przez oligarchów, którzy zostawiają w jej granicach środki zaledwie na odbudowanie armii oraz utrzymanie nomenklatury kremla pilnującego geszeftów oligarchii międzynarodowej. Rosji przypisano rolę wroga w przyszłej wojnie depopulacyjnej. Tak to widzę.
  PZDR

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY