Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
482 posty 1354 komentarze

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Kara boska, czy cóś?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przecież to nieludzkie, aby jakieś listy z nazwiskami robić i na nie głosować, a jak już sobie wytypują tych nieszczęśników do tej niesamowitej tyrki, to jeszcze ślubować każą, że będą tak tyrać aż do usranej

 

 

Zdecydowanej większości ludzi w RP3/4 plus żyje się dobrze, żyje się tak dobrze, że – parafrazując    żart o naiwnym Żydzie, który postanowił wyjechać do ZSRR – dobrze im tak. Owszem, jest wąska grupa społeczna, której aż tak dobrze to się nie żyje i muszą ciężko tyrać na ten swój kieliszek chleba.

Taki poseł, senator, minister czy inny urzędnik, któremu ta reszta wygodnego społeczeństwa na siłę  wcisnęła obowiązek tej niesamowitej tyrki i to podstępem wmawiając im, że tego chce demokracja, że koniec z jakimś durnym totalizmem, że dość dyktatury i koniec z tym, aby jednostki rządziły większością. Koniec  i basta. Od teraz będzie inaczej. Od teraz to my – naród, albo jakoś tak –w  ramach demokracji, i za przyzwoleniem tejże, oddajemy dobrowolnie władzę, aby rządziła nami wybrana grupka.

No pewnie, że troszkę to niesprawiedliwe, aby tyle obowiązków nałożyć na tak niewielką grupę posłów, senatorów i urzędników i jeszcze wymagać, aby nam drogi pobudowali, postawili szkołę, szpital i teatr. A na domiar złego na tych bidaków spadł dodatkowy ciężar w postaci oświadczeń majątkowych składanych rokrocznie, a wara aby się który pomylił, aby przeoczył tę jedną stodołę sprytnie wpisując, że to bungalow. Ma być stodoła i już i nie rover tylko bicykl i wara coś o pedałach, nie mercedes, tylko stary sedes, a jeśli już, to Mercedes trzecia córa stryjecznego kuzyna; nie kamienica tylko kamica. Patrzeć mi tutaj uważnie i nie mylić się przy tak oczywistych oczywistościach.  

Ciężko mają biedule, i nie daj boże jak zachorzeją, to zaraz do szpitala i na siłę ich leczą te wredne łapichudy, czy chcą czy nie. I jak już wyleczą – góra 14 dni – to znowu każą iść tyrać na rzecz tej rozleniwionej większości, która, kiedy wymyśli sobie jaką chorobę, to postoi sobie jeden z drugim takim w kolejeczce, ponarzeka, że niby coś boli, poudaje i sru na zwolnienie – miesiąc, dwa albo i dłużej. A żeby dalej poudawać chorych i narzekać  że tu boli i tam strzyka wymyślili, że niby nie mogą dostać się lekarza specjalisty.

 A ci biedacy tam na górze? Za nich muszą robić, nawet to czego nie powinni.

Jak mus to mus: pan karze sługa musi. Ot jakie cwaniaki – wymyślili sobie tę demokrację i polują na tych, co to mają za resztę ciągnąć i pchać ten wóz.

Jaka to sprawiedliwość? Jak tak można?

Przecież to nieludzkie, aby jakieś listy z nazwiskami robić i na nie głosować, a jak już sobie wytypują tych nieszczęśników do tej niesamowitej tyrki, to jeszcze ślubować każą, że będą tak tyrać aż do usranej śmierci.
A nie daj Panie Boże jak się uwezmą, to strach się bać: wytypowali raz, to po co zmieniać – niech zapieprzają dalej.
I tak w kółko przez ćwierćwiecze całe – jak na zesłaniu jakim biedaki muszą tyrać i tyrać i nikomu się poskarżyć.

W tym czasie nowe pokolenie wyrosło: pokończyli szkoły, nauczyli się fachu, nabyli prawa do wybierania i … wybrali tak samo jaki ich starzy.

Zmowa jakaś, czy jak? A na domiar złego, jak dostali te swoje dowody osobiste i poszli głosować, to zaraz uciekli za granicę; kręcą się to tam to tu, a między stolikami połażą, a to na zmywaku się ukryją lub jakie okno umyją dla niepoznaki, że niby tam pracują. Są prawie jak ich rodzice – tyrani i okrutnicy…

KOMENTARZE

  • Zdecydowanej większości ludzi w RP3/4
    Była mowa o IV RP, ale szybko wycofano ten pomysł z nieznanych powodów.

    Mamy III RP jak za dawnych lat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY