Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
483 posty 1348 komentarzy

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

A kiedy pałac w gruzach już legnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak by wyglądała partia bez byłych stalinowców, bez prominentnych pezetperowców, bez tamtych prokuratorów i sędziów? Kiepsko, prawda?

Od jakiegoś czasu  coraz częściej i głośniej mówi się o potrzebie wyburzenia Pałacu Kultury – takie swoiste zarzucanie wędki bez przynęty i baczne obserwowanie powierzchni mętnej wody, w której oprócz małych płotek pływają grube ryby.

To, że Polak potrafi wiemy, to że głupi też. Mnie osobiście nie przeszkadza ten (i żaden inny) pałac, ale zdaję sobie sprawę, że tym prawowitym właścicielom i spadkobiercom bardzo zależy i już od dawna nogami przebierają i snują plany – swoje plany – nie  mają już czasu dłużej czekać – przecież zainwestowali w wykup gruntów całe 50 złotych.

Francuzi, jak już tylko zburzą u siebie ostatni kościół, to wezmą się za Bastylię. Amerykanie za Statuę Wolności. Itd..

Jeśli tak bardzo propagatorom zależy na wyburzeniu postkomunistycznego modernizmu, to podpowiadam: owszem, jestem za – zacznijcie od siebie; z każdej partii, stowarzyszenia, banku, korporacji, instytucji państwowych z jej wszelkimi spółkami z udziałem skarbu państwa wypierdolcie wszystkich komuchów. Że co, że się nie da?
Acha, rozumiem, bo jakby tu powiedzieć : najtrudniej robić porządki zaczynając od siebie. Jak by wyglądała partia bez byłych stalinowców, bez prominentnych  pezetperowców, bez tamtych prokuratorów i sędziów? Kiepsko, prawda?

Przestrzeń, tzw. publiczna, „zaśmiecana” jest różnorakimi tematami o zróżnicowanej tematyce mające trzymać „parę pod kotłem”. Newsów jest więcej niż grzybów po deszczu w Puszczy Białowieskiej. Skąd się biorą? Odpowiedź, jakkolwiek może brzmieć dziwnie jest prawdziwa : z pustostanu, ubóstwa umysłowego, braku kultury w debacie publicznej, z zakłamania i odwracania kota ogonem; takie swoiste dziobanie betonu przez beton, partyjny i około partyjny.

Szary obywatel, przeciętny Kowalski i Nowak – nie, nie!. nie ten Nowak, wszystkie inne tak i Nowaki też – swoją wiedzę (informacyjną) czerpie głównie z tego co ma pod ręką; to co ma pod ręką, to jedna wielka rodzina telefonów/smartfonów/tabletów i inszego badziewia chodzącego na superszybkich i wydajnych procesorach z pamięcią i pojemnością o jakiej tylko marzyć może biblioteka miejska w .. np. Grodzisku Mazowieckim.

I taki szary obywatel będący jednocześnie podatnikiem oczytany świeżo stertą newsów dostarczonych wprost na jego telefon/smartfon/tablet dostaje od tych rewelacji kociej mordy i nadal nie wie niczego, czego w szkole nie nauczyli. Podpowiem. Szkoła nie uczy. Ty jeden z drugim i jedna z drugą sami się uczycie lub nie. Jeśli nie było czasu, albo, czego nie wykluczam, pojemność tego procesora pod czerepem była zbyt mała, a „pamięć operacyjna” nie trzymała, to trud daremny. Że daremny widać po jakości i sposobie wypowiedzi, wpisów i komunikacji.
„Wiedza” nabyta za pomocą tego czegoś, co stało się trzecim okiem, drugim (a może już pierwszym?) rozumem jest tak przydatna jak szufla do odśnieżania na plaży w Jelitkowie. I tak operator takiej szufli nie będzie wiedział po czym muchy zdychają…

Z taką „wiedzą”, w każdej konfrontacji z osobą, która oprócz kredy w kieszeni coś jeszcze wyniosła ze szkoły, efekt będzie tylko jeden; efekt, który nie dość że ośmieszy to jeszcze spowoduje, że lądujesz brachu i siostro mordą w kuble z trocinami.

A teraz do rzeczy. Tak jak na wstępie napisałem – nie interesuje mnie los Pałacu Kultury, ten został przesądzony.
Interesuje mnie zgoła co innego, a mianowicie – interesuje mnie los Polaków, których uwikłano w zawiłą politykę międzysąsiedzką zwłaszcza z Czerwoną Rusią, która dziś się nazywa (sam nie wiem dlaczego) Ukraina. Proces uwikłania na pasku postępu oceniam na jakieś 75% i proces postępuje.

Gospodarka idzie w dobrym kierunku – tak przynajmniej zapewniają ekonomiści i potwierdzają niemalże wszystkie wskaźniki. Krajem rządzi partia, która delegowała na prezydenta swojego człowieka. Partia i ten oddelegowany swój człowiek gwarantowały, że wszystkie ważne i istotne społecznie decyzje będą konsultowane ze społeczeństwem w drodze referendum. Minęły dwa lata, partia i jej oddelegowany człowiek nie przeprowadzili żadnego dialogu ze społeczeństwem.

Czyżby nic nie działo się w państwie polskim? Czy aby na pewno nic?

Na chwilę odejdźmy od tego pytania i przyjrzyjmy się innym działaniom. W Polsce samodzielnie rządzi partia, która w swoim programie odwołuje się do Boga, ostatnio zwłaszcza do boga izraelitów, z którym mocno kupczy Toruń. Dowodów na owe kupczenie jest tyle, że gdybym je tylko zacytował z miejsca trafiłbym do pierwszej dziesiątki antysemitów w Polsce, a ludzie swojego człowieka zaczęliby zadawać głupie pytania, a co ja im – mały człowiecze  – mogę  powiedzieć?
Jedynie to, że mój napletek jest tam gdzie być powinien, że nie zostałem okaleczony po narodzinach, że mam w dupie całe to zakłamanie i obłudę, że moja wiedza i wykształcenie uprawniają mnie do bycia wolnym, przyzwoitym człowiekiem, który zła nikomu nie czyni w imię żadnej idei i żadnej religii.

Skoro wiemy komu służy partia i Toruń, to zadajmy sobie pytanie:  a co na to totalna opozycja?
Doprawdy nie wiem skąd się wziął przymiotnik „totalna”. Totalnie to mogą być pieprznięci jej poszczególni liderzy i członkowie, którzy optują w temacie zdrady, proszą – ile to już razy? – o interwencję u obcych. Dlaczego akurat u tych obcych? Czy mało mamy doświadczeń z obcymi?

Nie ma żadnej totalnej opozycji. Jest opozycja, która z czynienia dobrze innym (i sobie) urwała jaja zjeżdżając (dla przyjemności) po poręczy, na której, przy samym jej końcu jakiś złośliwiec wbił gwóźdź. Co niektórzy mówią, że tym wbijającym był niejaki Donald, nie precyzują, czy chodzi o Kaczora.  Opozycja nie ma jaj i totalnie nie potrafi nic konstruktywnego oprócz wesołego poszczekiwania i radosnego merdania ogonkiem, bo takich nawet na porządny ogon nie stać, do swojego pana – taki to ich pan jak pan wszystkich obywateli starej poczciwej Europy pod butem Adolfa. Nie nie! Nie Dymszy, bynajmniej. Skoro nie ma jaj a jedynym działaniem jest donoszenie na Kaczorka dyktatorka, to Prezes – doprawdy nie wiem skąd wzięła się wielkość tego, pardon, małego kurdupla – może robić ze swoimi szarymi eminencjami co zechce. Myślicie państwo, że gdyby Prezes nagle zszedł z tego łez padołu (dla kogo padół dla tego padół), to PiS przestanie istnieć i Polska się wykolei? Nic z tego. Szare eminencje mają gotowy plan na każdą ewentualność i jeśli zdecydują, że PiS ma pójść, przepraszam za dosłowność, ale literacko lepiej brzmi, w pizdu, to odpalą brudną bombę i media głównego ścieku zarzucą nas nie-smacznością w obyczajach tego i tamtego aż do odruchu wymiotnego włącznie.

Cała ta polityka przypomina osiedlowe podwórko, na którym to pod trzepakiem dzieciaki umawiają się kto dziś pierwszy opluje pana Źutka spod siódemki, ale kiedy Zdzichu wychodzi na zakupy do monopolowego tuż za rogiem, wszyscy spieprzają aż się kurzy i kryją się za śmietnikiem, aby nie daj boże ten ich przyuważył. Na przykładzie tej scenki widzimy kto naprawdę rządzi podwórkiem.

Widzimy przedstawienie – nie widzimy sztuki.  W polskim tygielku zaczyna bulgotać, pękające bańki co chwila wydają coraz wyraźniejsze i głośniejsze odgłosy jidysz. Oto za sprawą mediów będących (wskazują na to dane) w rękach obcego kapitału, głównie niemieckiego, okazuje się, że większą moc ma Jonny Daniels niż poczciwa whiskey Jack Daniel’s. https://wiadomosci.wp.pl/wyleczyl-o-rydzyka-z-antysemityzmu-robi-pr-pis-owi-jonny-daniels-nowy-ulubieniec-prawicy-6193040283166337a

Jakieś dwa lata z kawałkiem, a może jeszcze wcześniej przeczytałem, że głównym celem specjalistów od światowych rozrób i krzyczenia aj wajjest Ukraina, że tam chcą dalej budować swoją przyszłość, że tam, gdzie są dziś staje się duszno i może się zdarzyć, że za sprawą dziwnych zbiegów okoliczności mogą nagle wyparować razem ze swoją bombą atomową.

Można uwikłać się na wiele sposobów mieć z tego (uwikłania) profity lub pluć sobie w brodę. Polska staje się nowoczesnym państwem i gdyby nas Polaków nie okradała partia, ta która rządzi i wszystkie inne, które chcą dorwać się do naszych portfeli, to moglibyśmy żyć bezpieczniej i spokojniej.
A tak. Jaki spokój mogą mieć i jakie mieć poczucie bezpieczeństwa ci wszyscy dziś trzydziestoletni biorący kredyty na trzydzieści lat?!

Pokażcie mi partyjniacy i bankierzy – na co dzień udający troskliwych misiów – inny kraj, w którym ten numerby przeszedł. Tutaj muszę przyznać rację D. Tuskowi w kwestii „zielonej wyspy”.
Stajemy się nią coraz bardziej i coraz bardziej tę zieloność skubią różne gąski, którzy uczciwą pracą nie skalali się nigdy.

KOMENTARZE

 • A co z willą w której mieszka Kaczyński?
  Jak dekomunizować to dekomunizować!
  J. Kaczyński powinien opuścić willę w której pomieszkuje a którą to willę jego rodzina dostała (za darmo!) od komunistów.
 • @Robik 14:12:24
  Powinien zwrócić całą kasę jaką uzyskał za sprzedaż obiektu jaki otrzymała PC na działalność a sprzedali ją dwaj bracia. Plus odsetki. To samo dotyczy SLD.
 • No nieprecyzyjna diagnoza. Partie nie kradną dla siebie.
  "
  Polska staje się nowoczesnym państwem i gdyby nas Polaków nie okradała partia, ta która rządzi i wszystkie inne, które chcą dorwać się do naszych portfeli, to moglibyśmy żyć bezpieczniej i spokojniej."

  Partie (PO, PIS.. i inne) to organizacje pracujące na rzecz zagranicznego globalnego grabieżcy
  Partie organizują grabież Polski nie dla siebie ale dla swojego hegemona.
  Te Partie (PO i PIS to solidaruchy które oddały Polskę w ręce globalnego grabieżcy. Tylko KK grabi dla siebie..choć też nie całkiem bo grabi dla swojej centrali w Watykanie.
 • @Oscar 19:14:23
  I właśnie na tak prostym przykładzie widzimy jaki mamy problem z czytaniem i, sorry, rozumieniem ;) Nie napisałem i nie sugerowałem, że partia, jakakolwiek, kradnie dla siebie. Tylko to co napisałem :)
  KK nie ma takiej jak partie możliwości i bezpośrednio nie okrada obywateli; działa podobnie jak fundacje w tym ta, która niebawem rozpocznie swoje żniwa, aby latem znowu było: róbta co chceta :)

  Ukłony
 • @Oscar 19:14:23
  Ehehehe, chcesz nam wmówić, że partyjniacy w pocie czoła dzień i noc od ćwierćwiecza kręcą lody, a sami chodzą w łachmanach? Prędzej w duchy uwierzę.
 • @Lotna 19:37:21
  Podobnie to odebrałem. Codziennie widuję tu i tam biednych Ryśków, Zbyszków, Jarków, Antków - wcale nie bosych; widuję panie, które w tym brudnym interesie - polityka, przebierają w stertach ciuchów w lumpeksie żeby jakoś wyglądać dajmy na co co-najmniej jak Mucha ;)

  Ukłony
 • @Wiktor Smol...
  ...jak zwykle przepyszny tekst, połączony ze świetną analizą politycznego bagienka zatruwającego swoimi bulgotami polską przestrzeń...pozdr 5*
 • @trybeus 19:51:23
  Przyznam się Trybeus, że wolałbym napisać notkę o wyższości jednych świąt nad drugimi, a co wlezę w radio, to mnie korci. A tyle razy mówiłem sobie - dość Wiktor i tak niczego nie zmienisz i zawsze wracam jak nie spłacony weksel ;)

  Kłaniam się
 • @trybeus 19:51:23
  Jak chodzi o bagienko, przypomniał mi się mem dotyczący słynnego "osuszania bagna" przez Trumpa: " To nie jest żadne bagno, a teren mokradeł objęty ochroną rządową" ( not a swamp but wetlands). :) Gdziekolwiek nie popatrzeć - wszędzie to samo.
 • @Krystyna Trzcińska 20:18:11
  Bardzo dobre trafienie :)

  Ukłony
 • @Wiktor Smol
  Sami swoi . Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=5rqOxDd95Fw
 • @Repsol 22:49:04
  nie wszystkie powiązania dziennikarze śledczy - ilu ich jeszcze zostało? ujawniają. Jakoś cicho o powiązaniach: politycy - biznesmeni - świat przestępczy - wymiar sprawiedliwości + tzw. organa ścigania.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY