Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
483 posty 1348 komentarzy

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Idzie wojna. Rzecz pierwsza i następne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wychodzi na to, że albo Naród, do którego siebie zaliczam, jest tak głupi, albo … nieudolny, że pozwolił, i nadal pozwala, aby Polską rządzili Radziwiły i Soplice.

Poznałem kiedyś takiego kolesia, który na dobiegu poprzedniego systemu wymalował na swoim samochodzie marki „Syrena” polskiej produkcji (Polska produkuje jeszcze jakieś samochody?) stopy przez całą długość samochodu i opatrzył napisem: „Idzie wojna”.

Jak się łatwo domyśleć Darek, tak miał na imię właściciel i autor tamtej instalacji, miał pecha i został na tę okoliczność zatrzymany – nie pamiętam już zarzutu jaki usłyszał, ale Koszalin miał w swojej historii taki właśnie „wojenny i artystyczny” epizod.

Darkowi oprócz pecha (zatrzymanie w wszczęcie postępowania karnego) towarzyszyło również szczęście –  zamiana systemu państwa opresyjnego na nowy system, równie opresyjny i równie obcy, ale lepiej opatrzony napisem „demokracja”.

Pech Darka polegał na tym, że jego sprawę „straszenia wojną” rozpoznawali źli milicjanci.
Szczęście, że w noc wyszlachetniali i sprawę zakończył ten sam zespół osobowy jednak już dobrej polskiej policji urywając sprawie łeb przy samej dupie.

To epizod prawie nic nie znaczący. Darek i tak miał, używając slangu ulicy, wyjebane na całą tę sprawę, na milicjantów, a jeszcze bardziej na policjantów. Dekadę później ta sama dobra policja wmontowała Darka w sprawę przerzutu kilkudziesięciu ton amfetaminy drogą morską. Kiedy dobrzy prokuratorzy równie wyszlachetnieni jak, dajmy na to pan Piotrowicz, oczyścili Darka z wszystkich zarzutów, a państwo polskie zmuszone było wypłacić poszkodowanemu i niesłusznie (bezprawnie) osadzonemu odszkodowanie Darek oświadczył, że opuszcza na stałe ten burdel – Polskę i wynosi się daleko stąd. Jak postanowił tak też uczynił.

Jednak już wiemy, poznaliśmy siłę sprawczą i moc owego „prawie”, które niby nic nie znaczy ale wiele zmienia. W zarzuconej powieści, której pisanie przerwały niesprzyjające okoliczności, a które jakoś tam rzutowały na moje życie, opisałem w pierwszym, a może jednak w drugim rozdziale, liczne przykłady cudownego wyszlachetniania, przemiany oprawców i katów w mundurach oraz rzeszy tajniaków i donosicieli z Jacka Soplicy stali się niczym ks. Robak. Tyle tylko, że jakoś zapomnieli o samym procesie przemiany, który wymaga i czasu i niestety wysiłku. Na to ostanie zwyczajnie nie mieli czasu i ochoty. Stąd jest jak jest i mamy prawie dobrze i prawie demokrację. Mamy prawie wolność i przepiękny Art.4 Konstytucji RP mówiący 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Wychodzi na to, że albo Naród, do którego siebie zaliczam, jest tak głupi, albo … nieudolny, że pozwolił, i nadal pozwala, aby Polską rządzili Radziwiły i Soplice.

Mamy, niestety, Polskę agenturalną, Polskę, która nie może samodzielnie stanowić w zasadzie o niczym: no pardon może w jednym, a nawet jest zobowiązana i zobligowana do ściągania haraczu pod nazwą podatków i innych danin – ZUS od najsłabszej części Narodu, a to za sprawą „konstytucji Olka dla Bolka”.

Sprawy w żaden sposób nie rozwiązuje żadna komisja Jakiego ds. dzikiej reprywatyzacji kamienic. Bo jakże się to ma do jeszcze dzikszej prywatyzacji spuścizny po biednej nieboszczce, socjalistycznej Polsce Ludowej, która była tak biedna, że nawet wyspecjalizowani lobbyści, adwokaci i inni złodzieje nie potrafili ukraść całego majątku, choć ukradli już cały przemysł, a mimo to jeszcze tyle (do ukradzenia) zostało. I popatrz tylko Szanowny Czytelniku, niebawem minie jedna trzecia wieku a wyspecjalizowani w spijaniu efektów naszej mozolnej pracy nie zdołali wszystkiego buchnąć.

A jeśli już jesteśmy przy kamienicach, to warto się pochylić nad tematem, kto pierwszy buchnął kamienicę i co z nią zrobił? Prześwietlić na wylot PC, Czabańskiego, Kaczyńskiego i całe to towarzystwo, które z charakterystycznym akcentowaniem „r” dziś chcą uchodzić za żonę Cezara.

Popatrz Czytelniku na całość wydarzeń zwłaszcza tych z kontekstem Ukrainy i Izraela z pewnego oddalania na wektorze osi czasu. Nie owijając w bawełnę Izrael wypowiedział nam wojnę, a kiedy przyłożymy do tego wątek Ukraińców w bliżej nieokreślonej liczbie (oficjalnie mówi się o dwóch milionach) to właśnie oni – Ukraińcy byli im potrzebni do zrobienia porządku w wierzgającymi Polaczkami, z tymi antysemitami, bękartami Europy. Jakie to niskie i jaki podstępne, i jak ułożone, że głupi goj niby i tak się nie zorientuje o co idzie. Czyż nie prościej załatwić „problem” używając do tego nie swoich rąk?

Pierwsi mają swój nadrzędny cel: zagwarantowaną w Torze misję; drudzy chęć rewanżu.
Dziś jesteśmy świadkami uruchomiania domina, jakie Izrael i Niemcy ustawiały od daty  z a m i a n y   systemu  w ’91.

W podsumowaniu. Czuję się zobowiązany stwierdzić, że obok zwykłej głupoty wynikającej z niewiedzy będącej pochodną ukierunkowanej socjalizacji  nam, Polakom towarzyszy nieuzasadnione niczym zaufanie i brak czujności, którą ostatecznie wyłączyła „Konstytucja Olka dla Bolka”, a dziś mamy tego efekt. Mam nadzieję, że mimo wielu niesprzyjających okoliczności i faktu, że jesteśmy otoczeni przez zadaniowców na etacie, to ostatnie wydarzenia otworzą moim Rodakom oczy i czujność wróci do łask.

KOMENTARZE

 • Izrael wypowiedział nam wojnę
  Fakt, który powinien zostać wyryty w świadomości każdego Polaka i każdego, kto mieszka w Polsce, z żydami i szabesgojami łącznie, bo oni nie mają skrupułów w poświęceniu również swoich; wiadomo przecież, że to Pan Bóg kule nosi.

  Należy przy tym pamietać, że Izrael ma wielkie lobby, przede wszystkim w USA (albo, jak kto woli, lobby ma Izrael) i w większości innych państw, ataki będą więc przypuszczane na wielu frontach za pomocą syjonistycznych mediów głównego ścieku. ( Jedyna nadzieja w internautach i świadomości rosnącej w całym cywilizowanym świecie).

  W Polsce, zważywszy potencjalną V kolumnę, ustawę 1066 i "jak znalazł" uzbrojone na własny użytek obce wojska, przy całkowitym rozbrojeniu Polaków... wolę nie spekulować...
 • @Lotna 14:41:39
  Zapomina pani,że w Polsce chazary mają swoją paramilitarną bojówkę o oficjalnej nazwie Liga Obrony żydów- w istocie to bojówka "Betar".
  Ale PISrael tego nie zdelegalizuje.
 • @kfakfa 14:51:20
  Ale gdzie tam , kto "na to" im pozwoli .https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/08/9kneset-ktakc3b3w-obiecanki-duda2.jpg?w=640
 • Otóż to...
  .
  koorwy przez jedną noc przeobraziły się w "dziewice" i te "dziewice" i ich potomstwo do dnia dzisiejszego siedzą w rządzie i wszędzie gdzie się da...

  dlatego jest jak jest i nie będzie inaczej!... nie ma się co łudzić!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY