Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
483 posty 1348 komentarzy

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Podwyżki płac w sektorze edukacji. Kpina, czy prowokacja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie powiem, lubię zmiany, dobre zmiany najbardziej. Czyli czas aby wreszcie coś zmienić

Niemiecki portal WP zawiesił u siebie na stronie głównej tekst opracowany przez Money.pl o hojności byłej premier, Beaty Szydło w stosunku (nie ma to jak pieprzenie, pardon, stosunki) do pracowników jej gabinetu.

„Jak pisaliśmy już w money.pl, PiS nie skąpi na nagrody dla urzędników. W dwa lata rządów poszło na nie 200 mln zł. Resorty wynagradzają pracowników za "ilość, jakość i złożoność pracy".

No, to spróbujmy zestawić dwie dane. Pierwsza, to w przeliczeniu uśredniona „ekstra pensja" dla ludzi pani Beaty oscylująca w granicach  – od 6,8 tys. do 5,4 tys. zł.

Druga. Maksymalna kwota podwyżki dla pracowników obsługi we wrocławskiej edukacji: podwyżka jest „sukcesem” związków zawodowych „Solidarność”, którą związki „wywalczyły” w ramach  podwyżek dla administracji i obsługi i  zostanie wyasygnowana kwota 10 mln zł na te podwyżki na 1 turę, co w przeliczeniu na jednego pracownika wynosi – Uwaga! 34 złotych, słownie: trzydzieści cztery złotych brutto.

A to oznacza, że  np. woźna (i każdy inny pracownik obsługi), mająca zasadniczą najniższą w gr. VI w kwocie 1800 zł będzie miała od 1.01.2018, po podwyżce!!!, 1824 zł plus 20% wysługi i 20 % premii, co daje brutto ogółem ok 33.60 zł razem.

Nie wiem jak podejść do dwóch danych, do ich stosunku wobec tzw. przyzwoitości, że o równości gwarantowanej obywatelom RP nie wspomnę, nie wiem jak się ma 200 mln złotych dla części władzy (to zaledwie ułamek tego rządu i każdego przed i po, który nas – Naród, czy jak kto woli Suwerena trzyma mocno za mordę, że nawet kwiknąć nie potrafimy) do 10 mln zł przeznaczonych dla kilkaset razy większej części poddanych.

Nie powiem, lubię zmiany, dobre zmiany najbardziej. Czyli czas aby wreszcie coś zmienić, bo jak ci nagrodzeni wpadną na pomysł, czego żąda totalna opozycja pod przewodnictwem Grzegorze ze Schetynia, że jednak musimy wyasygnować tę uzgodnioną niewielką kwotę „odszkodowania” dla pejsatych w kwocie nie mniejszej niż 65 miliardów zielonych, to nam jedynie zostanie gra w zielone lub w dupniaka.

KOMENTARZE

 • @
  Wraca jak bumerang pytanie:
  - czy trwająca od DZIESIĘCIOLECI już "selekcja negatywna" nauczycieli wszelkiej maści (poprzez zaniżanie płac), to GŁUPOTA (skrajna), czy ZDRADA Narodu (celowe działanie)?

  Ale i tak i głupców i zdrajców należało by wyeliminować z "życia publicznego". Zdrajców oczywiście na sznur :)
 • @laurentp 17:06:26
  Właśnie tak należy - zdrajców na sznur :)

  Ukłony
 • @Wiktor Smol 19:27:49
  No i tak dalej się kręci lody .Sami swoi .Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I
 • @Repsol 20:06:18
  A gdzie ta dziesięcina, którą wyedukowani i wyzwoleni nazywali niesamowitym zdzierstwem, nieludzkim traktowaniem człowieka?
  Jak nazwać ten haracz, prawie 50% naszych zarobków?
  Jak się nam podoba totalne państwo?

  Kłaniam się :)
 • @Wiktor Smol 21:09:58
  "A gdzie ta dziesięcina, którą wyedukowani i wyzwoleni nazywali niesamowitym zdzierstwem, nieludzkim traktowaniem człowieka?"

  He, he!
  Bo to był nieludzki feudalizm, gdzie rządzili wysoko urodzeni, a teraz podatki dochodzące nawet 75-80% od pracowników indywidualnych i 0-15% od korporacji - to dbająca o wszystkich demokracja, gdzie rządzą bogato urodzeni. Oczywiście demokracja dbająca o wszystkich według ich potrzeb, na zasadzie: wam ubrania robocze, bo są wam potrzebne, a nam fraki, bo są nam potrzebne.
 • @Lotna 20:49:43
  właśnie, właśnie :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY