Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
483 posty 1348 komentarzy

par excellence

Wiktor Smol - Copyright © 2011-2018 Wiktor Smol

Dwojakość durnej z(a)miany

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najważniejszym zadaniem jest dobre uszczelnienie[…]żeby pełną parą dać swoim nawet gdy oni obcy.

Gdybym był spowiednikiem – szczęście że nim nie jestem – nie dałbym żadnego odpuszczenia Prezesowi ani nikomu z jego obozu. Nie dałbym takiego tym z „totalnej opozycji” ani nikomu, kto bawił się, bawi lub ma taki zamiar w politykę po to, aby dorwać się do sutego koryta, do którego wciąż i coraz więcej dosypujemy jak na współczesnych pariasów przystało, a raczej jak nas do tego przymusza się kolejnym „obowiązkiem wobec państwa”. Tyle tylko, że nie bardzo wiemy (nikt mam tego nie chce wyjaśnić, jakby to była największa tajemnica ze wszelkich tajemnic), co wspólnego z „państwem” mają złodzieje i oszuści?

Ile z tego „państwa” mają, to w przybliżeniu możemy się domyślać. To, że wiemy o oficjalnych nagrodach i premiach to rzecz jedna. Inną rzeczą, tą z półki „tajemnica wszelkich tajemnic”, jest „uwłaszczanie się” na „resztkach” tej jakże biednej poprzednicze PRL (Polska Republika* Ludowa).  Czyż nie po to idzie się w posły, aby się wreszcie dorobić na pięć pokoleń do przodu?  No, chyba że się ma ten sznyt i charakter wyniesiony z domu jak dajmy na to senator Kogut albo Schetyna z Chlebowskim, Kaczyńska z Kingą Rusin. I tak moglibyśmy wydać Polską Antologię Autorytetów Uczciwych Inaczej, co najmniej w tylu tomach ile liczyła Wielka Encyklopedia Powszechna plus suplement rzecz jasna. Myślę, że nazwisk z ostatnich trzech dekad jest dokładnie tyle, że miejsca powinno wystarczyć. A gdyby zabrakło, to śmiało można zrobić kolejny i kolejne tomy.

Ziobryści zabezpieczyli majątek wart ileś tam milionów złotych.
Jak znam życie potem większą część  zajętego majątku tytułem zabezpieczenia (chyba przed skarbówką, gdyby ta się zagalopować miała) oddadzą, ale o tym już nikt nie napisze. Dopłacą drugie tyle tytułem odszkodowań za poniesione straty takie siaki i moralne.

Bo trzeba ci wiedzieć Czytelniku, że nikt nie ma tak wysokiej molarności jak ci po mieczu (i po kądzieli) Czartoryskich i ci, którym miecz i kądziel są zbyteczne aby w podobny sposób się „uwłaszczyć” sposobem na lewy papier jak to zrobili komuniści, których żadna dekomunizacja objąć nie tyle nie chce co nie może. O tym pisze Szanowny Ewaryst : //blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/weto-prewencyjne-czyli-demagdalenkizacja-polsce-nie-grozi

Czy tu w Polsce, tej Polsce za naszych czasów, będzie jeszcze kiedyś normalnie?

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/rz%c4%85d-zap%c5%82aci%c5%82-fundacji-czartoryskich-100-mln-euro-pieni%c4%85dze-trafi%c5%82y-do-raju-podatkowego/ar-BBKPtcn?li=BBr5MK7

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ziobro-i-%c5%9bwi%c4%99czkowski-ujawniaj%c4%85-kulisy-przekr%c4%99tu-hazardowego-i-potwierdzaj%c4%85-informacje-portalu-wpolitycepl-czy-kto%c5%9b-naciska%c5%82-na-jacka-k-by-ten-chroni%c5%82-mafi%c4%99/ar-AAvfd9e

KOMENTARZE

 • żeby pełną parą dać swoim nawet gdy oni obcy.
  Wszystko złe jest możliwe, gdy w konstytucji trójka - daje równowagę:)

  art 4. pkt 1.
  1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
 • Autor
  Panu to się świątecznie pomieszały pojęcia i miesza pan komuchów z patriotami, co skomentowałby znany pisarz , W.Łysiak:" waszmości smotehing pojebałoś"!!!Niech pan lepiej policzy, jaki jest ułamek wartości tych nagród, do tego,co ten rząd zrobił przez dwa lata!!! kto tego nie rozumie, to niech pisze bajki a nie poematy na Neonie!
 • @zibi 14:45:20
  "do tego,co ten rząd zrobił przez dwa lata!!!"

  W sumie to masz rację.
  W tych okolicznościach może na zrobienie czegoś więcej nie ma możliwości i trzeba lawirować...

  Oby tylko nam się nie ostało z Polski jakieś Księstwo Warszawskie...

  Pozdro!
 • @ Autor
  Moim zdaniem za dużo Unii Wolności w tej "dobrej zmianie"

  5*
 • @Jasiek 22:22:11
  Jeżeli tak kochasz ryżego matoła, to napisz, co ten zdrajca zrobił dla Polski!!!
  "Polskość to nienormalność", ogłosił ten sługus makreli i gdyby to powiedział jakiś polityk zachodni o swoim kraju, to by go zlinczowali medialnie!!!
 • @zibi 23:01:21
  "Jeżeli tak kochasz ryżego matoła,"

  Chłopie, zwolnij trochę, bo już s-f Ci wychodzi ;-)))
 • @ Dwojakość w konstytucji.
  .Art.10 pkt. 1.
  I - Jest podział władzy przez 1 i przez 3.
  II - Równowagi władzy jak nie było, tak nie ma.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY